Ik merk dat mijn enthousiasme om te bloggen wat achterloopt ten opzichte van de dingen die ik mee maak op ligfiets gebied. Niet dat het een grote ramp is, want om nou te zeggen dat mijn blog horden met bezoekers trekt, maar toch wringt het een beetje. Gert maakt trouw elke maand een nieuwe route en het lukt mij dus niet om elke keer een verslag te schrijven. Helaas ben ik mijn aantekeningen verloren van 22 augustus (Iets met niet goed backuppen en kapotte mobiele telefoons).
22 augustus
Dat is jammer want 22 augustus was best interessant. Niet alleen een mooie route, maar ook Mohammed, die in zijn Quest XS mee rijdt. Hij was de dag ervoor naar een vriend in Beverwijk gereden en zou de dag na de tocht weer huiswaarts keren naar Groesbeek. Op zich nog niet heel bijzonder behalve als je bedenkt dat dit zijn eerste tocht was met deze fiets. Zijn plan is om volgend jaar naar Irak te fietsen met de Quest. Hij reed met ons mee om tips te krijgen. De nuchtere Hollanders kwamen in de pauze vooral met vragen. Heb je voldoende reserve onderdelen mee? Weet je hoe je alles moet repareren? Wat als een uniek velomobiel onderdeel kapot gaat? Welke banden? En zo maar door. Mohammed heeft het vast allemaal opgeslagen in zijn hoofd. Maar zijn benadering van de komende tocht was ook bewonderenswaardig. Iets is pas een probleem als het een probleem is. Op mijn vele tochten met motor of de fiets zijn er altijd mensen geweest die mij konden helpen.
Wat rest van deze tocht zijn de foto’s, die hieronder staan en op ligfietsers.nl. Ook dat ging niet helemaal goed. Want deze halve amateur had de batterij van zijn Sony RX-10 niet opgeladen.
- Het Kalf uit met de sliert kleurige fietsen.
- Richting de Zaanse Schans
- De brug staat dan open. Hoe snel je fiets ook is. Voor een brug moet je wachten.
- Dit had ik altijd al willen doen, met een snelle camera lukt dat ook. Van de fotograferende toeristen een foto maken.
- Dit had ik altijd al willen doen, met een snelle camera lukt dat ook. Van de fotograferende toeristen een foto maken.
- Dit had ik altijd al willen doen, met een snelle camera lukt dat ook. Van de fotograferende toeristen een foto maken.
- Richting Krommenie
26 september
En wat was er dan 26 september? Nou, toen de start van de toertocht wel bij mij, maar ik deed alleen mee voor de chocola en thee en koffie. Elly zorgde voor stroopwafeltjes. Ik had met mijn zwager afgesproken om een verwarming in de badkamer aan te sluiten. Aangezien dit een project is over meerdere weekenden, is het soms een wereld waarin je keiharde keuzes moet maken. Aangezien mijn huis het traditionele startpunt is, vond ik het niet erg om Elly en 8 mannen te ontvangen. Het andere voordeel is dat George en anderen nogal technisch inzicht hebben, dus kon ik mijn laatste moment vragen over vulringen en koperen klemdingen bij hem kwijt. Dus voor deze rit kan ik melden dat de verwarming werkt en ze met succes zijn vertrokken.







